Ankle Boots
Natural leather
€20.12
Price
€20.12
Regular price:
€172.56
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
€172.56
€24.75
Price
€24.75
Regular price:
€212.25
The lowest price during 30 days prior to the reduction:
€212.25
Select product and size:
Individual variants may differ in price
Product code: 6158
Product description
Product description
Ankle Boots
| Material : | natural leather nubuck |
| Pattern : | plain |
| Color : | navy blue + black |
| Fastening : | slip-on with sewn-in elastic |
| Heel height : | +/- 3 cm |
| Sole : | +/- 0,6 cm |
| Shaft height : | ca. 14,5 cm |
| Padding type : | fleece insulation |
| Available sizes : | 36 to 41 |